czwartek, 7 stycznia 2010

Lodowe hotele


Hotel de Glace- Kanada, Quebec
Ice Hotel - Szwecja
Igloo Hotel- Laponia, Kasklauttanen


Najczęściej zimą , wolimy wyjechać na urlop w ciepłe kraje. Proponuję coś na odmiane, w postaci lodowych hoteli, gdzie pomimo , iż wszystko jest z lodu to na pewno wrażenia jakie mogą nam towarzyszyć w tak niezwykłym miejscu na pewno nas mocno rozgrzeją. Noc spędzona w takim miejscu to na pewno niesamowita przygoda.
Wiem, że teraz nie możemy narzekać na mróz i śnieg bo pełno tego za oknem, ale wydaję mi się, że w takich miejscach jak te powyżej na zdjęciach, zima nabiera zupełnie innego wymiaru.

30 km. od Quebec w Kanadzie 10 lat temu powstał zimowo-lodowy Hotel de Glace- jedyny taki w Ameryce. Czynny jest od stycznia do kwietnia, więc jeśli ktoś z Was chce się wybrać to jest to najlepszy moment.:)
Wysokie na 5 m. pomieszczenia- kościół, kawiarnia, bar, pokoje hotelowe( łóżka)- wszystko wykute w lodzie przez artystów plastyków. Temperatura w pokojach wynosi od -5 do -3 st.C  wcale nienieznięchęca turystów do wypoczynku.Pomimo iż śpią na lodowych łóżkach + gruby materac ,otrzymują koce oraz śpiwory przeznaczone do warunków arktycznych.Da się wytrzymać:)
Hotel de Glace to również ulubione miejsce do zawierania ślubów!
Dla zmarzluchów na zewnątrz jest spa i sauna.

W Europie najbliżej mamy do Szwecji, która 20 lat temu otworzyła Ice Hotel w Jukkasjarvi. Co roku budynek jest projektowany i budowany od nowa. Na metalowej konstrukcji oblepionej śniegiem, który póżniej zamarza , artyści rzeżbiarze odkrywają po kolei poszczególne pokoje i apartamenty oraz kościół, otwierany w dzień Wigilii. Dodatkową atrakcją tego miejsca jest konkurs rzeżbienia w lodzie, w którym mogą wziąć udział również goście hotelu.

W dalekiej Laponii, 250 km. za kołem podbiegunowym istnieje Igloo Hotel. Goście moga spać w jednym z 20 śniegowych igloo. Dla lubiących trochę wyższe temperatury, istnieje opcja szklanego, ogrzewanego igloo , z którego można podziwiać piękne, rozgwierzdżone niebo:) lub... nawet zorzę polarną.
Coś pieknego!!

Rozgrzaliście się już?:)

2 komentarze:

  1. jak dla mnie? zimnoooooo ;)
    ale za widok zorzy polarnej myślę, że bym przebolała :)

    OdpowiedzUsuń