piątek, 13 sierpnia 2010

Cath KidstonZ pewnością wielu z Was słyszało o Cath Kidston - projektantce, która jest obecnie bardzo popularna na całym świecie dzięki swojemu oryginalnemu stylowi - vintage z dużą ilością kwiatowych  paternów .
Marka Cath Kidston powstała w 1993 roku  jako mały sklepik w Holland Park w Londynie. Początkowo sprzedawała tapety, tkaniny i  odnowione  meble. Wraz z rozwojem firmy , Cath sięgnęła po inspirację  do tradycyjnej angielskiej prowincji , której styl "odświeżyła" , i odzwierciedliła go w swoich projektach. Dzięki czemu jej firma odniosła wielki sukces i stała się bardzo popularna.
Ciekawostka: Pierwszym projektem Cath było wzorzyste pokrycie deski do prasowania :)
Produkty Cath Kidston to obecnie  tkaniny, ubrania, torby, akcesoria ( biżuteria, torby na laptopy ...) ,akcesoria domowe ( kubki, talerze, poduszki...).  Firma w chwili obecnej posiada aż 28 sklepów  ( UK, Kuwejt, Japonia, Irlandia).
 

Styl Cath z jej pracy  jest odzwierciedlany również w domu gdzie dominuje styl retro, kwieciste wzory i... mocny akcent w postaci czerwonej ściany w salonie. Sypialnia i reszta mieszkania jest jasna ,ale i tam nie zabrakło kwiecistych ,delikatnych akcentów.

1 komentarz:

  1. kocham tą firmę i podobną green gate , lecz przyznam ,że jej wnętrza nie powaliły mnie, chociaż niebieska ściana w róże jest niezła...

    OdpowiedzUsuń