czwartek, 29 lipca 2010

Diane von Furstenberg- projektantka ...nie tylko mody

Czy chociaż raz w życiu marzyliście ,żeby spędzić  jedną noc ( nie mówiąc już o dłuższym pobycie ) w jednym z eleganckich  pokoi ekskluzywnego hotelu,  zaprojektowanego przez słynnego projektanta mody?! Ja tak. ! Niestety do tej pory było za daleko (np. Dubaj -Armani ). Od niedawna można korzystać z przepięknie urządzonych pokoi w Londynie - Claridge's Hotel.
Do współpracy zaproszono tym razem kobietę - Diane von Furstenberg. I dobrze zrobili bo pokoje ( jest ich 20) wygladąją naprawdę  niesamowicie. Słynna projektantka zaprojektowała tkaniny, dywany,meble i kaszmirowe zasłony .Przeplatają się tu motywy roślinne, zwierzece jak również ostatnio bardzo popularny wzór ikat.Jak na pierwsze zlecenie Diane poszło jej swietnie.
W Polsce jak na razie nasi projektanci projektują dodatki do wnętrz, meble, tapety,kafelki ... Ciekawe ,kiedy będziemy mogli podziwiać zaprojektowane pokoje hotelowe Zienia lub Gosi Baczyńskiej?!
Poczekamy, zobaczymy.

wtorek, 27 lipca 2010

Beza Projekt

Dziś będzie trochę z innej beczki, ale równie ciekawie i inspirująco. Do tej pory nie pisałam o polskim designie, a wydaje mi się ,że warto bo polscy designerzy mają ciekawe pomysły i równie ciekawe projekty do pokazania. Dodatkowo, to co projektują może być użyteczne i praktyczne na co dzień.
Dziś chciałabym Wam przedstawić parę dwóch młodych ,zdolnych i kreatywnych projektantek: Annę Łoskiewicz i Zofię Strumiłło Sukiennik ( projektują pod nazwą BEZA PROJECT) ,które jak same mówią zajmują się eksplorowaniem designu - sztuki użytkowej.

" Projektujemy przedmioty, obiekty, które istnieją na granicy mebla i obiektu galeryjnego. Ich podstawowym celem, oprócz oczywistej ich funkcji, jest wywołanie uśmiechu i zastanowienia nad formą i funkcją. Celem działań Bezy jest zachęcanie ludzi do zabawy i swobodnego, eklektycznego urządzania wnętrz. .Beza wciąż poszukuje i eksperymentuje. "

Przy tworzeniu wykorzystują różne materiały i tworzywa m.in. kamienie ogrodowe, PCV, siatka banerowa,ircha...
Dziewczyny mogą się już pochwalić nagrodami i licznymi udziałami w konkursach designu w Polsce i zagranicą.
Poniżej kilka prac ,które mnie zaciekawiły:

PierógStołek Kasztan


Chmura


Parawan

Paznokciowy stółPlaster-gąbka

Kamienny stołek

"Drewniany" stół

Choinka zastępcza

Więcej info na temat prac projektantek można znaleźć po adresem: www.bezaprojekt.pl

wtorek, 20 lipca 2010

Jakie krzesła do klasycznego stołu?

Chciałabym dzisiaj prosić Was o poradę ,podpowiedź dotyczącą tematu - " Jakie krzesła dobrać do klasycznego stołu"?
Chodzi konkretnie o mój stół, który stoi w salonie i bardzo chciałabym przy nim usiąść ...ale nie mam na czym.Podobają mi się zestawienia eklektyczne jak również klasyczne. Od pewnego czasu szukam czegoś konkretnego ,ale im dłużej to robię to zaczynają mi się  zmieniać  koncepcje i raz jest Louis Ghost , innym razem klasyczne ludwiki...
Zamieszczam kilka fotek obrazujących temat. Może Wam coś wpadnie do głowy.

 Będę wdzięczna za każdą propozycję:)


 


poniedziałek, 19 lipca 2010

Margaret Elman

Żeby coś stworzyć potrzebne jest natchnienie i inspiracja. Można się inspirować zdjęciem, obrazem , pięknym widokiem ... lub człowiekiem. W moim przypadku padło na szczęście  Margaret Elman . Jest nie tylko fotografem ...żywności, reżyserem , ale również świetną projektantką mebli. Odmienia całkowicie look stary ludwikowskich mebli dodając im świerzości w postaci soczystych kolorów tapicerki , geometrycznych wzorów , motywów roślinnych ( dmuchawce, trawa ).
Meble nabierają nowego życia i wyglądają naprawdę niesamowicie. Pasują do każdego wnętrza.
Jeszcze trochę mi brakuje do Margaret ,ale mam głowę pełną pomysłów i odwagę w realizowaniu nietypowych i "innych" projektów . Obecnie jestem na etapie realizacji 2 ciekawych foteli z lat 60-tych ,które niedługo zawitają do mojego sklepu... i oczywiście na bloga.

Nowojorskie mieszkanie Margaret Elman  jest równie oryginalne i  nie pozbawione kolorów jak jej meble. Zresztą... sami zobaczcie! 
środa, 14 lipca 2010

{ Letnie Inspiracje } - Okiennice

W tak upalną pogodę jak dziś należy chronić przed słońcem jak tylko się da. Na zewnątrz filtry i coś na głowę, a w domu... ?!
Z pewnością niezbędne będą rolety wewnętrzne zacieniające jak również ostatni trend - okiennice zwane inaczej z ( angielskiego oczywiście ) shutters.
Ja mam rolety zewnętrzne,które idealnie się sprawdzają w taką pogodę - nie tylko chronią przed gorącem ale również przed podglądającymi sąsiadami , a nawet przed  złodziejami.